Pochvalu za svoju húževnatosť si študenti vyslúžili aj od hlavy štátu priamo v Prezidentskom paláci

Hovorí sa, že čo sa raz naučíte, vám už nikto nevezme. Svoje o tom vedia aj šikovní žiaci župných stredných škôl, korí na sebe tvrdo pracujú, no zároveň robia to, čo ich baví. Za svoje úspechy boli odmenení nielen výhrou v súťaži. Pochvalu za svoju húževnatosť si vyslúžili aj od hlavy štátu priamo v Prezidentskom paláci. Stretli sa v ňom úspešní študenti, zlatí, strieborní a bronzoví medailisti medzinárodných stredoškolských postupových súťaží a olympiád. Zastúpenie mali aj stredoškoláci zo župných stredných škôl.

Medzi nimi boli aj Adam Čabrák –medailista v geografickej súťaži a Adam Džavoronok – medailista v matematickej súťaži, obaja z gymnázia na Poštovej ulici v Košiciach.

Blahoželanie od prezidentky prijal aj Matúš Leng - medailista biologickej súťaže z Gymnázia P. J. Šafárika v Rožňave.

Okrem medaily z Turnaja mladých fyzikov sa môže špeciálnym ocenením popýšiť Veronika Ucekajová z gymnázia na Šrobárovej ulici v Košiciach.

V individuálnom rebríčku sa jej podarilo získať pre Slovensko titul najlepšej ženskej účastníčky tohto turnaja.

Milí študenti, ďakujeme vám za skvelú reprezentáciu seba, vašej školy, ale aj celého kraja. Držíme vám palce, nech sa vám takto vynikajúco darí aj naďalej. Naším tajným prianím je to, aby aj váš talent rozvíjal celý Košický kraj.

Publikované dňa 18. november 2021